Kraje europejskie warte odwiedzenia

Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami. Większość z nas czeka cały rok na wymarzony urlop, podczas którego wyjadą gdzieś z bliskimi. Niektórzy wolą wylegiwać się całymi dniami na plażach popijając drinka, a jeszcze inni wypoczywają poprzez zwiedzanie i turystykę pełną parą. Dla tej drugiej grupy, przedstawione zostanie kilka ciekawych propozycji na aktywne spędzenie letniego urlopu wypoczynkowego. 

Włochy - półwysep otoczony pięcioma morzami

Kto we Włoszech nie był, niech lepiej obierze sobie to państwo za najbliższy cel. Ilość ciekawych do zwiedzenia miejsc znajdujących się w tym kraju jest tak duża, że jeden wyjazd z pewnością nie wystarczy na zwiedzenie ich wszystkich. Zacznijmy od Rzymu, będącego stolicą tego państwa. Nie trzeba chyba nikomu mówić o znajdującej się w nim głównej atrakcji, jaką jest Koloseum. Oprócz tego konieczne jest zwiedzenie Panteonu czy chociażby Forum Romanum. Miejsca te naprawdę robią spore wrażenie. Objeżdżając Włochy pamiętajmy jeszcze o odwiedzeniu Wenecji, Watykanu, Mediolanu oraz Neapolu.

 Kraje europejskie warte odwiedzenia

Szwecja - piękne państwo Skandynawii

Przemierzając Morze Bałtyckie z górnej części Polski, kierując się w stronę północy, dopłyniemy do państwa, które jest początkiem Skandynawii, a mianowicie Szwecji. W tym kraju warto zwiedzić takie miasta jak chociażby Sztokholm, w którym usytuowana jest przepiękna starówka. Spacerując ulicami tego miasta wyczuwalny jest klimat starego, zabytkowego budownictwa, w połączeniu z nowoczesnością i terenem nadmorskim. 

Hiszpania - państwo piłki nożnej

Wysuwając się bardziej na zachód Europy, natrafiamy na Hiszpanię. Państwo to słynie w dużej mierze z dzieł Gaudiego postawionych w Barcelonie, a należą do nich Sagrada Familia czy  Casa Mila. Kraj ten ceniony jest również ze względu na piłkę nożną, a to przez dwa legendarne kluby piłkarskie, mianowicie FC Barcelona i Real Madryt. W obydwu tych miastach natknąć możemy się na klubowe stadiony, które swoją wielkością i wyglądem robią niesamowite wrażenie, przyciągając przy tym tłumu turystów.