Co warto zwiedzić w Polsce?

W czasach, w których obecna pandemia krzyżuje nam plany wyjazdu za granicę, w celu spędzenia urlopu możemy wybrać się w podróż po Polsce. Wzmożona ilość turystów w Polsce z pewnością przyczyni się do poprawienia aktualnego stanu gospodarki, która ucierpiała na wskutek wielu lockdownów i obostrzeń. 

Myślenie, że w naszym kraju nie ma ciekawych i pięknych miejsc, jest po prostu błędne. Polska to piękny kraj posiadający zarówno pasma górskie, ciekawe starówki oraz dostęp do Morza. Każde z owych miejsc ma swój indywidualny urok i klimat warty zwiedzenia.

Południe Polski

Południe naszego kraju ozdobione jest ciągnącym się wzdłużnie pasmem górskim, należącym do Karpat. Pytając kogoś o pasma górskie, znajdujące się w naszym kraju, z pewnością usłyszelibyśmy na pierwszym miejscu o Tatrach. Owszem są one najbardziej kojarzone i najwyższe w państwie, jednak oprócz nich istnieją jeszcze Karkonosze, Bieszczady oraz Pieniny. 

Wracając jednak do Tatr, posiadają one wiele ciekawych szczytów, takich jak Giewont, Rysy czy chociażby Nosal. Klimat górski jest wyczuwalny głównie w miejscowości Zakopane, gdzie tamtejsi górale tylko czekają na turystów, chcąc zaoferować im nocleg oraz ciepły posiłek. Osoby nielubiące chodzić po górach również znajdą tutaj coś dla siebie. Mogą one wybrać się chociażby na Wielką Krokiew bądź ruszyć w dziesięciokilometrową podróż szlakiem na Morskie Oko.

Co warto zwiedzić w Polsce?

Polska Centralna

W tej części kraju zwiedzić możemy wiele przepięknych i ciekawych miast. Podróż rozpocząć można od Stolicy naszego kraju, a mianowicie Warszawy, w której ulokowany jest jeden z najbardziej kojarzonych z Polską zabytków - Pałac Kultury.

Nieopodal Warszawy, znajduje się kolejne, piękne miasto, a dokładniej Poznań. Tamtejsza starówka ma do zaoferowania klasyczne, stare, lecz bardzo zadbane budownictwo, a także popularne koziołki, stykające się rogami u góry ratusza.

Północ Polski

Te regiony bez wątpienia najbardziej kojarzone są z polskim Bałtykiem. Nic dziwnego, ponieważ Morze gromadzi rocznie tłumy turystów, chcących wypoczynku na plaży. Nie jest to jednak wszystko, gdyż samo Trójmiasto, czyli Sopot, Gdynia i Gdańsk są pięknymi miejscami, posiadającymi swoją odrębną kulturę w kwestii budownictwa i architektury. Co ciekawsze, przez całe Trójmiasto ciągnie się bardzo długi Szlak Nadmorski, idąc którym możemy napotkać się na bardzo ciekawe krajobrazy.