Długi weekend majowy, gdzie wyjechać?

 

Koniec kwietnia i początek maja to pierwszy długi weekend, który zazwyczaj wiąże się z wyjazdami wielu Polaków. Biorąc kilka dni wolnego, możemy zafundować sobie naprawdę dłuższy wyjazd. Podpowiemy wam kilka kierunków w Polsce, gdzie można się wybrać z rodziną i nie tylko.

 

Północ Polski

 

W maju co prawda raczej nie da się zasięgnąć kąpieli morskich w Bałtyku, ale przy słonecznej pogodzie z pewnością nabierzemy już pierwszej opalenizny. Naszym pierwszym kierunkiem jest Trójmiasto. Po zakwaterowaniu w jednym z tych pięknych trzech miast warto odwiedzić każde po kolei. W Sopocie czeka na nas nie tylko Opera Leśna czy znane nam wszystkim molo. Mamy tam trakt spacerowy ulicą Bohaterów Monte Casino, czyli tak zwany Monciak. W Gdańsku mamy piękne zabytki architektury i starówkę, którą warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Gdańsk to również zrewitalizowana Wyspa Spichrzów i brzeg rzeki Motławy. W Gdyni czeka na nas duża dawka historii związanej z wojną światową. Z całą pewnością każdy znajdzie cos dla siebie. Ciekawym pomysłem na spędzenie majówki są Kaszuby. Mimo że te kilka dni to jest zdecydowanie za mało na dokładne poznanie tego rejonu, to warto małymi kroczkami zacząć i co jakiś czas odwiedzać te rejony, aby zwiedzić jak najwięcej.

Długi weekend majowy, gdzie wyjechać?

Polska południowa

 

Karkonosze są jednym z najpiękniejszych rejonów południowej Polski. Warto odwiedzić najpopularniejsze miasta w tym rejonie, czyli Karpacz i Szklarska Poręba. W każdym z nich est coś wyjątkowego. Jest to bardzo ciekawy rejon ze względu na ilość atrakcji, jakie na nas czekają. Możesz wjechać na Szrenicę kolejką lub wdrapać się na Śnieżkę. W Karpaczu w centrum miasta zjedziesz rynną saneczkową. Niedaleko znajduje się Wałbrzych, w którym również znajdziesz ogrom atrakcji. Przede wszystkim znajdziesz tam jeden z największych i najpiękniejszych zamków w Polsce, który wręcz trzeba zobaczyć. Inną ciekawą atrakcją w Wałbrzychu jest odnowiona Stara Kopalnia. W majówkę zawsze szykują niespodziankę i na niebie widocznych jest dwadzieścia kolorowych balonów.