Pałac Potockich w Krakowie - dlaczego warto go odwiedzić?

Kraków to miasto, które choć raz w życiu powinien odwiedzić każdy mieszkaniec Polski. Miasto to posiada niepowtarzalną atmosferę, bogate dziedzictwo kulturalne i światowej klasy zabytki. Tu zawsze dzieje się coś interesującego, w miejscu tym nie brakuje bowiem obiektów, w których odbywają się ciekawe wydarzenia kulturalne. Wiele osób i to zarówno mieszkańców Krakowa, jak i turystów odwiedzających to miasto, chętnie decyduje się na wizytę w Pałacu Potockich. Co to zatem za obiekt? Co godnego zobaczenia w nim na nas czeka?

Pałac Potockich – znany krakowski obiekt kultury

Pałac Potockich to miejsce o bogatej historii. Obecnie w budynku tym królują literatura, muzyka oraz sztuki wizualne, jednak jeszcze nie tak dawno był on siedzibą Instytutu Goethego, czyli instytucji, której głównym celem działalności jest popularyzacja języka niemieckiego. W 2021 roku współgospodarzami Pałacu Potockich zostały Krakowskie Biuro Festiwalowe i Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki. Od tego czasu pałac uznawany jest za jedno z ważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Krakowa. Trzeba przyznać, ze już sama lokalizacja budynku jest niezwykle atrakcyjna. Obiekt ten znajduje się na Rynku Głównym, a jak wiadomo jest to miejsce szczególnie chętnie odwiedzane przez turystów, którzy przyjeżdżają zobaczyć stolicę Małopolski. W Pałacu Potockich czekają na nas godne uwagi wydarzenia kulturalne. To właśnie tu organizowane są liczne warsztaty literackie, debaty, spotkania autorskie czy festiwale. To tu możemy wziąć udział w szkole pisania, a nawet w spacerze literackim. Warto również dodać, że wiele zajęć ma tu także charakter cykliczny, są to między innymi: coniedzielne warsztaty dla dzieci i rodzin - tak zwane Literackie Chwile w Pałacu Potockich, czy też spotkania z cyklu (po)wolna sobota w Pałacu Potockich, które są doskonałym sposobem na miłe spędzenie czasu.

Pałac Potockich w Krakowie - dlaczego warto go odwiedzić?

Co jeszcze dzieje się w Pałacu Potockich? Dlaczego warto odwiedzić to miejsce?

Parter Pałacu Potockich to miejsce, w którym mieści się jedna z najchętniej odwiedzanych krakowskich księgarni - księgarnia MOCAK Bookstore BUNKIER. Jest to nowoczesna i niezwykle interesująca księgarnia. Na pierwszym piętrze Pałacu Potockich odnajdziemy zaś centrum kulturalne prowadzone przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Ponadto obecnie w budynku tym możemy podziwiać także wystawienniczą działalność Galerii Bunkier Sztuki. W Pałacu Potockich realizowane są interesujące inicjatywy literackie - warto przekonać się o tym osobiście odwiedzając to miejsce. Tutaj przygotowywane są specjalne programy edukacyjne dla dzieci oraz wydarzenia tworzone z myślą o seniorach. Miejsce to jest więc „Bramą do kultury” dla wszystkich ludzi, niezależnie od wieku. Tu każdy może obcować ze sztuką. Dobrej jakości treści kultury w połączeniu z wysokiej klasy obiektem dziedzictwa znajdującym się w sercu miasta sprawiają, że Pałac Potockich jest naprawdę niezwykłym miejscem i prawdziwą kulturalną wizytówką Krakowa.  

Więcej informacji pod adresem https://palacpotockich.krakow.pl/o-palacu/.