Miejsca, które warto odwiedzić w Krakowie podczas podróży z dziećmi.

Podróże maja bardzo dobry wpływ na rozwój poznawczy dziecka. Warto, więc stwarzać swoim pociechom okazje do zobaczenia nowych miejsc i zdobycia nowych doświadczeń, z całą pewnością zaprocentuje to na przyszłość. Należy zaznaczyć, że w naszym kraju nie brakuje malowniczych zakątków i godnych odwiedzenia miast o bogatej historii. Jeżeli zastanawiamy się gdzie w Polsce warto zabrać dziecko na wycieczkę to bez wątpienia powinniśmy wziąć pod uwagę miasto Kraków. Kraków to wspaniałe miejsce, w którym na dzieci czeka całe mnóstwo atrakcji. To właśnie tu w doskonały sposób można połączyć zabawę z nauką.

Co warto pokazać dzieciom w Krakowie?

Wiele osób zastanawia się co warto zobaczyć w Krakowie będąc tu na wycieczce z dziećmi. Pamiętajmy o tym, że w mieście tym nie brakuje światowej klasy zabytków, które będą atrakcyjne również dla najmłodszych. Warto, więc na początek zacząć od słynnych i znanych na całą Polskę obiektów. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie odwiedzenie w pierwszej kolejności Rynku Głównego a następnie Wzgórza Wawelskiego. Na Rynku Głównym dzieciom bez wątpienia spodobają się Sukiennice oraz Podziemia Rynku Głównego ze specjalną strefą dla dzieci. Z całą pewnością dużą atrakcją dla maluchów okaże się także hejnał mariacki grany z wieży kościoła pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zaś zwiedzanie Zamku Królewskiego na Wawelu i jego okolic, w szczególności Smoczej Jamy i słynnej rzeźby Smoka Wawelskiego ziejącego ogniem to punkt wycieczki, na który z niecierpliwością czeka naprawdę wiele dzieci. Kiedy pogoda dopisuje warto również zabrać dzieci na spacer po Parku Jordana czy też na wycieczkę na Kopiec Kościuszki. W Parku Jordana znajdują się ciekawe place zabaw, ścianki wspinaczkowe oraz skate park, natomiast Kopiec Kościuszki to miejsce, które zapewnia niezapomniane widoki, dostępna jest tu także interesująca wystawa figur woskowych.

Miejsca, które warto odwiedzić w Krakowie podczas podróży z dziećmi.

W jakie jeszcze inne miejsca warto zabrać dzieci podczas wycieczki po Krakowie?

Jak powszechnie wiadomo dzieci uwielbiają zwierzęta, dlatego będąc w Krakowie na rodzinnej wycieczce warto wybrać się do ZOO zlokalizowanego w lesie Wolskim. W ZOO tym mieszka wiele niezwykle rzadko występujących gatunków zwierząt, ponadto dużą atrakcją dla maluchów jest tu także słynna Żyrafiarnia. W Krakowie znajdują się również nowoczesne parki rozrywki. Jednym z takich miejsc jest Go Kidz, z którego mogą korzystać dzieci już od pierwszego roku życia. Starsze dzieci dobrze jest zabrać do muzeów, których w Krakowie nie brakuje. Dzieciom szczególnie warto pokazać Muzeum Lotnictwa Polskiego, w którym odkryją fascynujący świat statków powietrznych, Muzeum Iluzji gdzie zabawa łączy się z wartościową nauką, Muzeum Witrażu gdzie można podziwiać niesamowite witrażowe dzieła czy też do Muzeum Obwarzanka gdzie można uzyskać garść ciekawych informacji na temat najsmaczniejszego symbolu Krakowa. Inspiracji na pobyt w Krakowie z dziećmi możemy szukać także na portalu Kraków Travel, na którym znajduje się praktyczny i prosty w użyciu przewodnik turysty.