Bieszczady - region, który warto odwiedzić.

Bieszczady to jedno z ulubionych wakacyjnych miejsc bardzo wielu Polaków. To właśnie w tym regionie naszego kraju możemy liczyć na solidny odpoczynek od codziennego zgiełku miasta. W Bieszczadach czeka na nas niezwykły świat roślin i zwierząt. Z całą pewnością zobaczymy tu również wiele wspaniałych krajobrazów, które zapamiętamy na długo.

Atrakcje Bieszczad, które warto zobaczyć podczas pobytu w tym miejscu

Należy zaznaczyć, że atrakcji w tym regionie jest naprawdę bardzo wiele, jednak to właśnie bieszczadzkie połoniny to dla wielu osób numer jeden na liście miejsc godnych zobaczenia. Wędrując nimi możemy podziwiać zapierające dech w piersiach widoki, ale trzeba także podkreślić, że te zbiorowiska muraw alpejskich i subalpejskich same w sobie tworzą niesłychanie malownicze scenerie. Są one wspaniałe o każdej porze roku. Do najpiękniejszych szlaków widokowych możemy zaliczyć między innymi trasy na Bukowe Berdo i Szeroki Wierch. Z całą pewnością warto również wybrać się na Płoninę Wetlińską, aby wspiąć się na szczyt Smerek i podziwiać z niego przepiękną panoramę. Ciekawym miejscem widokowym jest także Płonina Caryńska. Warto również dodać, że dla wielu turystów interesującą atrakcją jest przejażdżka bieszczadzką koleją leśną, z której możemy oglądać dziką przyrodę, która nie została skażona cywilizacją. Jakie jeszcze atrakcje poza niesamowitymi widokami czekają na nas w Bieszczadach? Bieszczady to nie tylko idealne miejsce dla osób, które uwielbiają odpoczywać w ciszy i spokoju, spacerować i podziwiać naturę, ale należy zaznaczyć, że w regionie tym znakomicie odnajdą się także osoby aktywne, które pragną doświadczać nowych przygód. To właśnie tu możemy nauczyć się jeździć konno, wybrać się na Jezioro Solińskie, aby pożeglować wśród wzgórz, zwiedzić bieszczadzką puszczę przemierzając rzekę kajakiem czy też podziwiać Bieszczady z lotu ptaka w kabinie szybowca. Dla wielu osób dużą atrakcje stanowią także przepyszne regionalne dania, a warto dodać, że wybór lokalnych tradycyjnych potraw jest tu naprawdę spory.

Bieszczady - region, który warto odwiedzić.

Którą zatem miejscowość warto wybrać na nocleg w Bieszczadach?

Jeżeli szukamy miejsca, które będzie doskonałą bazą wypadową do wycieczek po Bieszczadach warto rozważyć pobyt w Zagórzu. Miasto zagórz to jedno z lepszych miejsc do rozpoczęcia swojej przygody z poznawaniem Bieszczad. Zagórz zwany również Bramą Bieszczad zapewnia dogodną sieć połączeń do wielu znanych atrakcyjnych miejsc tego niezwykłego regionu. Z Zagórza w prosty sposób możemy dotrzeć miedzy innymi do: Bieszczadzkiego Parku Narodowego, w Góry Słonne czy też nad Jezioro Solińskie. Jednym z powodów, dla których wiele osób wybiera na nocleg właśnie to miasto jest także bliska odległość od przejść granicznych na Ukrainę i na Słowację. Ponadto warto także dodać, że w samym mieście również znajduje się wiele turystycznych atrakcji, do których możemy zaliczyć miedzy innymi: rzekę Osławę, ruiny Klasztoru oo. Karmelitów Bosych, kompleks skoczni narciarskich Zakucie, kościół parafialny Wniebowzięcia Matki Bożej czy też cerkiew filialną św. Michała Archanioła.