Kraków i jego nietypowe atrakcje

Kraków jest jednym z najpopularniejszych miast, które są chętnie odwiedzane przez turystów. Jest ciekawym miejscem pod względem architektury, kultury, a także sztuki. My jednak pokażemy Kraków trochę z innej strony oraz inne ciekawe atrakcje, które z pewnością przypadną ci do gustu.

Dlaczego warto zwiedzić Kraków?

Kraków jest miastem, które bardzo szybko się rozwija. Dzięki jego historii i co za tym idzie, architekturze jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów nie tylko z Polski, ale i z zagranicy. Jeśli interesują cię jednak inne atrakcje Krakowa niż te dobrze wszystkim znane, podpowiemy, gdzie można spędzić czas być może ciekawiej.

Kraków i jego nietypowe atrakcje

Trochę zabytków

Na krakowskim Kazimierzu znajduje się jedna z najstarszych synagog żydowskich. Spacerując po tej części Krakowa, warto odwiedzić ul. Szeroką 40, gdzie znajduje się właśnie Synagoga Remu. Jest również jedyną synagogą, w której odbywają się nabożeństwa w tradycyjnych porach. Synagoga ta powstała w XVI wieku wraz z przylegającym do niej cmentarzem. Dzięki temu, że stanowi bezcenny i niepowtarzalny zespół żydowskiej architektury i sztuki sakralnej, została wpisana do krajowego rejestru zabytków. Idąc szlakiem historii Krakowa, warto odwiedzić Dom Jana Matejki. Znajduje się w domu rodzinnym artysty przy ul. Floriańskiej 41. Znajdziemy tak jego prace wykonane na przestrzeni lat jego życia, a także narzędzia tortur, które uratował sam artysta podczas renowacji ratusza. Można dzięki temu zobaczyć jak żył i jak wyglądało jego studio, w którym powstawały prace.

Czasy PRLu

Zdecydowanie jedną z ciekawszych i nietypowych atrakcji Krakowa jest Nowa Huta. Dzielnica przemysłowo mieszkalna stworzona w czasach komuny, w której aktualnie można znaleźć wiele reliktów tamtych lat. Znajduje się tam pierwszy kopiec, który powstał na terenie Krakowa. Na jego szczycie znajduje się pomnik orła z napisem Wanda, autorstwa samego Jana Matejki. Znajduje się tam również Muzeum PRL, gdzie znajdziesz mnóstwo eksponatów z tych czasów.

Przyroda

Kraków jest miastem zlokalizowanym w takim miejscu Polski, gdzie widoki z góry zapierają dech w piersiach. Aby przekonać się o tych widokach, sprawdź lot paralotnią kraków z pewnością taka atrakcja będzie niesamowitą pamiątką, tym bardziej że z całego przelotu, który trwa 15 min, otrzymasz filmik w jakości HD. Warto odwiedzić Staw Dąbski. Jest oryginalnym miejscem, objętym ochroną ze względu na swój ekosystem, w którym znajdziemy rzadko spotykane gatunki zwierząt. Staw ten znajdziemy w dzielnicy Dąbie w bliskim sąsiedztwie Galerii Kraków Plaza. Pisząc o atrakcjach Krakowa, nie można zapomnieć o Ogrodzie Zoologicznym. Położony jest w malowniczym Lasku Wolskim, który już sam w sobie jest niesamowitą atrakcją. W krakowskim zoo znajdziesz ponad 1400 zwierząt z 270 gatunków. Ponad 100 gatunków znajdujących się tam są zagrożone wyginięciem i ginące. Znajdziemy w nim też mini zoo stworzone z myślą o najmłodszych podróżnikach, gdzie są oswojone zwierzęta i przygotowana dla nich odpowiednia karma, którą dzieci mogą dokarmiać zwierzaki.