Szczyty w Polsce warte odwiedzenia

Przez południową część Polski przebiega pas pięknych Karpat, które każdego roku przyciągają coraz to większe liczby turystów. Ilość szczytów w Polsce jest ogromna i na pewno niemożliwa do zwiedzenia ich wszystkich w trakcie jednego wyjazdu. Widokom gór towarzyszą z reguły piękne, góralskie miasteczka, w których gospodarze tylko czekają na przyjęcie zwiedzających. Praktycznie na każdym rogu zahaczyć możemy o restauracje oraz pokoje noclegowe do wynajęcia. 

Tatry - podstawa polskich gór

Prosząc kogoś, aby wymienił pasma górskie przebiegające wzdłuż południa Polski, to z pewnością pierwszą odpowiedzią byłyby Tatry. Najbardziej kojarzonym z nimi miasteczkiem jest Zakopane. Pasjonując się górami i będąc w tym obszarze, koniecznie musimy wejść na Giewont, czyli górę imitującą swoim kształtem leżącego żołnierza. Na jej szczycie widnieje ogromny krzyż, a widok z góry zapiera dech w piersiach. Dla bardziej zaawansowanych Rysy, czyli najwyższy szczyt Tatr tylko czeka na jego zdobycie. Dla osób bojących się zbyt długich i stromych tras, zaproponować możemy Nosal, czyli łagodną trasę, lecz gwarantującą również niesamowity widok z góry.

Szczyty w Polsce warte odwiedzenia

Pieniny - góry nad Dunajcem

Przemierzając palcem po mapie, na wschód od Tatr napotkać możemy kolejne pasma, a mianowicie Pieniny. To miejsce szczególnie latem, gwarantuje niesamowite i niezapomniane widoki. Piękne połoniny, przyozdobione spływającym wzdłuż nich Dunajcem sprawią, że z pewnością będziemy chcieli tam wrócić. Polecany plan wycieczki do Pienin jest następujący. Na początku warto wejść na Trzy Korony, czyli najwyższy szczyt Pienin. Ich wysokość nie jest porażająco duża, jednak wystarczająca, by zapewnić niezapomniane wrażenia. Następnego dnia warto wybrać się na Sokolicę, z której szczytu wyłania się przepiękny pas Tatr. Na samym końcu wycieczki, konieczne jest wybranie się na spływ Dunajcem po to, aby wszystkie te szczyty i wiele więcej zobaczyć od dołu.

Bieszczady - wyłożone najbardziej na wschód

To pasmo górskie ulokowane jest na Podkarpaciu i również każdego roku przyciąga tłumy. Najpiękniejsze widoki są tutaj w okresie wiosenno-letnim, gdyż to właśnie w tym czasie każdy człowiek potrzebuje spędzenia jak największej ilości czasu z naturą. Najwyższym szczytem jest tutaj Tarnica. Na samej górze również znajduje się krzyż, a widoki są oszałamiające. Idąc dalej połoninami, natkniemy się na takie szczyty jak Bukowe Berdo czy Halicz.