Miejsca, które warto zobaczyć na południu Polski

Każdego roku Polska południowa przyciąga spore grona turystów, chcących zobaczyć tutejsze krajobrazy, a także wiele ciekawych starówek w centrum miast. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, ile pięknych miejsc znajduje się właśnie w tym regionie. Różnego rodzaju pasma górskie, wiele szlaków turystycznych oraz multum atrakcji czeka na nas właśnie na dole naszego pięknego kraju.

Bieszczady jako przysłowiowa odskocznia od codzienności

Na pewno większość z nas spotkała się z powiedzeniem "rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady". Stwierdzenie to nie jest przypadkowe, gdyż naprawdę warto jest wyrwać się chociaż na jeden dzień, aby odwiedzić to miejsce, szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Bieszczady to inaczej pasmo górskie ulokowane w Karpatach, a inaczej określane są jako Beskid Niski. Urok tych wzgórz i połonin gwarantuje nam, że wychodząc na pierwszy szczyt, będziemy chcieli zdobywać ich więcej. Najwyższym punktem w Bieszczadach jest Tarnica, a na jej szczycie znajduje się olbrzymi krzyż. Idąc zaś dalej, natkniemy się na Bukowe Berdo, Halicz, a następnie połoniny. 

Miejsca, które warto zobaczyć na południu Polski

Zamek "Kamieniec" i Rezerwat Przyrody Prządki

Miejsca te ulokowane są nieopodal miasta Krosna, a ich widok naprawdę robi wrażenie. W kontekście Odrzykońskiego zamku możemy napisać, że to właśnie na jego terenie odgrywana jest akcja "Zemsty", napisanej przez Aleksandra Fredro. 

Rezerwat Przyrody Prządki natomiast to szereg skał umiejscowionych na wzgórzu w Czarnorzekach. Wdrapując się na którąś z nich, ukazuje nam się widok na całe Krosno oraz jego okolice. Przy dobrej widoczności, zarówno z Zamku jak i Prządek, naszym oczom w oddali mogą ukazać się piękne polskie Tatry.

Szczawnica - miasteczko w Pieninach

Niespełna dwie godziny drogi od Bieszczad, natrafiamy na kolejne pasmo górskie, usytuowane nad piękną rzeką Dunajec, a mianowicie Pieniny. To miejsce, szczególnie latem posiada niebywały urok i jego widok pozostaje w pamięci na długie lata. Miejsce to posiada wiele szczytów rozsławionych na całą Polskę, a mianowicie Trzy Korony czy Sokolica. Będąc tam konieczne jest skorzystanie z atrakcji, jaką jest spływ Dunajcem. W towarzystwie opowiadających przeróżne historie flisaków, będziemy mogli zobaczyć wszystkie wzgórza z idealnej perspektywy i poznać ich historie.